SKI AREÁL OÁZA - LOUČNÁ NAD DESNOU
mimo provoz
Zobrazit na:

Příprava před odjezdem na hory

Co dělat, aby se Vaše zimní dovolená nezměnila v průšvih? Hlavně nepodcenit přípravu. Věcí, co se mohou pokazit je spousta. Co je ale ještě horší, vy se ztrapníte před svoji drahou polovičkou a jako chlap selžete! Chcete vědět jak se připravit?

První a nejdůležitější věc je příprava auta. Je to sice neuvěřitelné, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. Neštěstí je pak dílem okamžiku. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V tom lepším případě byste mohli skončit v příkopě, v horším pod zemí. Nezapomeňte také na speciální zimní naftu a nemrznoucí směs do ostřikovačů. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost.

Druhou často opomíjenou věcí je lyžařské vybavení. Pokud však selže, máte dolyžováno. Každý ví, že se má teple obléci. Lidé však obvykle zapomenou na náhradní přezky a šroubováky na snowboard a seřízení vázání na lyžích. Naprostou nutností pro snowboardisty jsou náhradní přezky. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Vybavení většiny ski servisů je navíc velice chabé. Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Problém je, že málokterý servis dokáže vázání seštelovat opravdu dobře. Mnohdy se stane, že pouze utratíte peníze a vázání máte seštelované naprosto amatérsky. Servis je proto dobré vybírat především na základě doporučení známého.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 3.7.

°C
°C
Pondělí
4.7.2022

°C
°C
Úterý
5.7.2022

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C