SKI AREÁL OÁZA - LOUČNÁ NAD DESNOU
mimo provoz
Zobrazit na:

Už jste byli v Českém Krumlově?

K největším turistickým lákadlům v naší zemi patří bezesporu Český Krumlov. Každým rokem do těchto míst míří desetitisíce tuzemských, ale i zahraničních turistů. Město samotné Vám může nabídnout nádherné historické centrum s renesančními fasádami domů, obtáčené řekou Vltavou, a pochopitelně si nikdo nenechá ujít návštěvu krumlovského zámku a jeho nádherné rozsáhlé zahrady. Český Krumlov – to je také cíl mnoha vodáckých akcí, vodáci tudy proplouvají třemi sjízdnými jezy a pokračují do Zlaté Koruny. Kromě zajímavého pohledu na město z vodní hladiny jsou zde pozoruhodné i okolní přírodní scenérie z vyhlídkových míst. Kdo do Krumlova přijede vlakem, má určitou výhodu. Vlakové nádraží je totiž na kopci vysoko nad městem a je odtud velmi pěkný výhled na zámek a jeho bezprostřední okolí.

Úžasné panorama se Vám naskytne také při pohledu na město z druhé strany – z Křížového vrchu. Kromě exteriérů zámku, jeho nádvoří a zahrady, byste si mohli vyšetřit čas i na tuto vyhlídku, kteří patří k těm nejkrásnějším v okolí. Vede sem modrá značka a na jeho vrcholu se nachází kaple Marie Bolestné. Nejkrásnější pohled na město je z Křížového vrchu navečer, kdy je město ozářené Sluncem.

Zajímavý tip na výlet v okolí Krumlova je i Kleť – nejvyšší hora Blanského lesa. Na vrchol se pohodlně dopravíte sedačkovou lanovkou a ze zdejší rozhledny je nádherný výhled do okolí. Dalším tipem na výlet v okolí Krumlova je údolí Vltavy, poblíž zříceniny hradu Dívčí Kámen. Toto údolí je jedním z nejkrásnějších míst v České republice. Údolí je stále civilizací nedotčené, není narušené žádnou stavbou pozemní komunikace, ani přehradní hráze. Máte-li zájem zpestřit si v okolí Českého Krumlova výlet nějakým dalším zajímavým místem, vydejte se k přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, která se nachází nedaleko Vyššího Brodu. Součástí této rezervace jsou i tzv. Čertovy proudy, to je divoký kaňon řeky Vltavy s mnoha balvany a prahy.

Čtěte také: Co všechno můžete obdivovat na Českokrumlovsku?

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 3.7.

°C
°C
Pondělí
4.7.2022

°C
°C
Úterý
5.7.2022

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C